ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

23-12-2016
Άρθρο στην εφημερίδα «ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ» της δημοσιογράφου κας Λίνας Γιάνναρου.

ΕΛΛΑΔΑ 19.12.2016
Το «ευχαριστώ» του ΕΕΕΕΚ Πειραιά προς τους υποστηρικτές του

Πριν από πέντε περίπου χρόνια η «Κ» είχε αναφερθεί στις αγωνιώδεις προσπάθειες του διευθυντή ενός σχολείου για παιδιά με ειδικές ανάγκες στον Πειραιά να βρει τους πόρους για να καλύψει τις ανάγκες καθημερινής σίτισης των μαθητών του και των οικογενειών τους.
Εκείνο το ρεπορτάζ είχε βρει σημαντική ανταπόκριση στην κοινωνία, με αποτέλεσμα από τότε το Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Πειραιά να στηρίζεται από σταθερούς χορηγούς οι οποίοι προσφέρουν καθημερινά, εβδομαδιαία και μηνιαίως τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης στο σχολείο.
Ο διευθυντής Ευστάθιος Καρούμπης και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Πειραιά αναγνωρίζοντας την κοινωνική αυτή τους προσφορά, αισθάνονται την ανάγκη να ευχαριστήσουν:
-Tο πρόγραμμα σίτισης και προώθησης υγιεινής διατροφής ΠΡΟΛΗΨΙΣ,
-Tην εταιρία γαλακτοκομικών προϊόντων ΔΕΛΤΑ ΑΒΕΕ,
-Tην αρτοβιομηχανία ΚΑΡΑΜΟΛΕΓΚΟΣ Α.Ε.,
-Tους ΑΤΤΙΚΟΥΣ ΦΟΥΡΝΟΥΣ Α.Ε.,
-Tην αλυσίδα σούπερ μάρκετ ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ ΑΕΕ,
-Tην CHIPITA A.E., την εταιρία διαχείρισης κεφαλαίων ALPHA TRUST (www.alphatrust.gr)
-καθώς επίσης και την ιδιώτη χορηγό Βαϊράμογλου Αικατερίνη,
ευχόμενοι σε όλους καλές γιορτές, υγεία και επαγγελματικές επιτυχίες.

23-03-2015

ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΓΑΠΗΣ

Άρθρο στην εφημερίδα ESPRESSO της 21-03-2015 με θέμα "Μια Μεγάλη Αγκαλιά Αγάπης", όπου ο ηθοποιός κ. Μάρκος Σεφερλής με πρωτοβουλία της φίλη του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Πειραιά, κα Νένα Χρονοπούλου προσέφερε δωρεάν ψυχαγωγία σε παιδιά του σχολείου μας και στους γονείς τους στο θέατρο ΠΕΡΟΚΕ.

Οι μαθητές απόλαυσαν την παράσταση "Ο καλός, ο Κακός και Διάσημος".

theatro-peroke

16/4/2014

ΕΦΗΜΕΡΙΣ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
ΤΕΥΧΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ
Αρ. Φύλλου 964
16 Απριλίου 2014

Δημοσίευση υπουργικής απόφασης 45956/Γ6 για ίδρυση εργαστηρίου Μαγειρικής-Ζαχαροπλαστικής στο Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Πειραιά στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.

22/10/2013

Άρθρο στην εφημερίδα «ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΗΡΥΞ» της Νέας Υόρκης όπου οι δημοσιογράφοι Άρης Παπαδόπουλος και Γιάννης Σοφιανός, μετά από επίσκεψη που πραγματοποίησαν στους χώρους του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Πειραιά, επαινούν το σχολείο μας για την άψογη εμφάνιση όλων των υποδομών του, την υποδειγματική λειτουργία του και τις καινοτόμες δράσεις του σε όλους τους τομείς και καλούν την ελληνική κοινότητα της Ν. Υόρκης να συμβάλλει στη στήριξή του.

17/10/2013
Άρθρο στην εφημερίδα «ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ» της δημοσιογράφου κας Λίνας Γιάνναρου με θέμα «ΕΚΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΩΣΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟΡΩΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΤΟΣΤ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ».

4/10/2013
ΕΦΗΜΕΡΙΣ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
ΤΕΥΧΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ
Αρ. Φύλλου 20501
4 Οκτωβρίου 2013

Δημοσίευση υπουργικής απόφασης 133961/Γ6 για μετατροπή της εξειδίκευσης «Κοπτικής-Ραπτικής-Πλεκτικής» σε «Αυτόνομης Διαβίωσης» στο Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Πειραιά στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.

27/10/2012
Άρθρο στην εφημερίδα «ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ» της δημοσιογράφου κας Λίνας Γιάνναρου με θέμα «ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΦΑΪ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ».