ΣΙΤΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ

15-12-2017
Δράση Νο 03 - "ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΙΤΙΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ Ε.Ε.Ε.ΕΚ ΠΕΙΡΑΙΑ"

Σας ενημερώνουμε ότι το Ε.Ε.Ε.ΕΚ Πειραιά, τα τελευταία 5 χρόνια προσφέρει ένα μικρογεύμα σε όλους τους μαθητές του.
Από την έναρξη του τρέχοντος σχολικού έτους, συνεχίζουμε την παραπάνω προσφορά στα πλαίσια του κοινωνικού και ανθρωπιστικού μας έργου.
Σήμερα 15/12/2017, είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε στους γονείς και φίλους του Ε.Ε.Ε.ΕΚ Πειραιά ότι έχουμε αναβαθμίσει σημαντικά το παρεχόμενο μικρογεύμα με τη στήριξη των χορηγών:
«ΜΠΟΡΟΥΜΕ»
«ΝΙΚΑΣ» (Αλλαντικά)
«ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ»
«Γ  ΛΑΙΚΗ ΑΓΟΡΑ ΠΕΙΡΑΙΑ»

Έτσι από σήμερα το πρόγραμμα σίτισης περιλαμβάνει καθημερινά για όλους τους μαθητές στις 09:45 ένα τόστ με βραστή γαλοπούλα και τυρί γκούντα και κρουασάν ή μπισκότα ή σοκολάτα. Παράλληλα όσοι μαθητές επιθυμούν μπορούν επιπλέον καθημερινά να πίνουν 1 ποτήρι γάλα και να λαμβάνουν και ένα φρούτο (κυρίως μήλο).

09-10-2017
ΔΡΑΣΗ Νο 02 - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΙΤΙΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ Ε.Ε.Ε.ΕΚ ΠΕΙΡΑΙΑ
Το Ε.Ε.Ε.ΕΚ Πειραιά προσφέρει καθημερινά σε όλους τους μαθητές του στις 09:45 ένα δεκατιανό μικρόγευμα το οποίο συνεχώς προσπαθούμε να βελτιώνουμε.
Από Δευτέρα 02-09-2017 έχουμε την δυνατότητα να προσφέρουμε σε όλους τους μαθητές μας καθημερινά ένα ποτήρι γάλα και επιπλέον ένα απο τα παρακάτω προϊόντα:
1. Τόστ με ψωμί (Καραμολέγκος)
2. Τρεις φέτες ψωμί (Καραμολέγκος) με βούτυρο και μαρμελάδα πορτοκάλι
3.Μπισκότα γεμιστά (Παπαδοπούλου)
4. Σοκολάτες γάλακτος με γέμιση (Lacta)
5. Κέικ (Lacta)
6.Κρουασάν (Chipita)

11-09-2017

ΔΡΑΣΗ Νο1 – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΙΤΙΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟ Ε.Ε.Ε.ΕΚ. ΠΕΙΡΑΙΑ

Απο σήμερα 11-09-2017 το Ε.Ε.Ε.ΕΚ Πειραιά στα πλαίσια του προγράμματος σίτισης των μαθητών του ξεκινά προσφέροντας καθημερινά σε όλους τους μαθητές στις 10:00, τρείς φέτες ψωμί με βούτυρο και μαρμελάδα και ένα ποτήρι γάλα.
Καταβάλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια για την βελτίωση και αναβάθμιση του παραπάνω δεκατιανού γεύματος μέσω του προγράμματος ¨Διατροφή¨ του Ιδρύματος Στάυρος Νιάρχος.

Ο Διευθυντής Ε.Ε.Ε.ΕΚ Πειραιά

07-10-2016
ΔΡΑΣΗ Νο4 – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΙΤΙΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟ Ε.Ε.Ε.ΕΚ. ΠΕΙΡΑΙΑ

Ενημερώνουμε τους γονείς-κηδεμόνες και αναγνώστες της ιστοσελίδας μας ότι το Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Πειραιά σε συνεργασία με το «ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΠΡΟΛΗΨΗΣ» εντάχθηκε στο πρόγραμμα «Σίτισης και Προώθησης της Υγιεινής Διατροφής».
Από Δευτέρα 10-10-2016 όλοι οι μαθητές του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Πειραιά δικαιούνται να λαμβάνουν δωρεάν στο μεγάλο διάλλειμα (9:45-10:05) ένα μικρογεύμα υγιεινής διατροφής.
Ευχαριστούμε θερμά την πρόεδρο του Ινστιτούτου Πρόληψης κα Λινού Α., την διευθύντρια κα Βελουδάκη και όλους τους παράγοντες του προγράμματος για το πολύ μεγάλο ενδιαφέρον τους και την κοινωνική ευαισθησία τους στα προβλήματα του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Πειραιά.

Ο Διευθυντής του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Πειραιά

15/1/2015

Δράση 10 - "ΣΙΤΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. ΠΕΙΡΑΙΑ."

Το Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Πειραιά παρέχει καθημερινά σε όλους τους μαθητές του 2 μικρογεύματα.
Τα μικρογεύματα σερβίρονται στην ειδικά διαμορφωμένη τραπεζαρία σίτισης μαθητών και είναι χορηγία της ιδιωτικής εταιρίας    ΕΛ.ΕΤ.ΕΣ. και του Ιδρύματος Σ. Νιάρχος.

FULL TABLES

EMPTY TABLES

12/11/2013
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ