Επίσκεψη του ιδιωτικού εκπαιδευτηρίου Saint Paul στο Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Πειραιά

Την Τρίτη, 20.12.22 το σχολείο μας επισκέφθηκε ομάδα μαθητών και εκπαιδευτικών από το ιδιωτικό εκπαιδευτήριο “Saint Paul” Πειραιά έπειτα από σχετική επικοινωνία και πρόσκληση. Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στους χώρους και τα εργαστήρια του σχολείου μας, συνδημιούργησαν με τους μαθητές μας, έφτιαξαν μικρά χριστουγεννιάτικα έργα, τραγούδησαν, παρακολούθησαν τις πρόβες της γιορτής μας.

Τέλος αντάλλαξαν θερμές ευχές και την υπόσχεση ότι σύντομα θα ξανασυναντηθούν. Ιδιαίτερα σημαντική δράση στο πλαίσια συμπεριληπτικών πρακτικών, συνεργασίας και δημιουργίας δεσμών και ανοίγματος στην κοινωνία. Από καρδιάς ευχαριστούμε το σχολείο Saint Paul για την προσφορά αναλώσιμων υλικών για τις ανάγκες του σχολείου μας κι ευελπιστούμε σε νέες συνεργασίες. Καλή χρονιά!