Η 4η και 5η διαδικτυακή επικοινωνία με το Ε.Ε.Ε.ΕΚ Κατερίνης

Η τέταρτη διαδικτυακή επικοινωνία μας με το Ε.Ε.Ε.ΕΚ Κατερίνης ήταν αφιερωμένη στην ημέρα της γυναίκας. Λύσαμε τον κώδικα, ακούσαμε στιχάκια εμπνευσμένα για τις γυναίκες, προωθήσαμε online puzzle και διασκεδάσαμε δημιουργώντας το.

Η 2η ημέρα του Απρίλη έχει καθιερωθεί ως Παγκόσμια Ημέρα Ενημέρωσης για τον Αυτισμό. Σκοπός είναι να ενημερώσει την κοινή γνώμη για τον αυτισμό και «Να οικοδομήσουμε ένα κόσμο χωρίς αποκλεισμούς».

3 Απριλίου 2023, 5η διαδικτυακή συνάντηση αφιερωμένη σε αυτήν την μέρα. Οι μαθητές και των δύο σχολείων συνεργάστηκαν όχι μόνο για την ανταλλαγή του κώδικα αλλά και για να περάσουν μηνύματα μέσω συννεφόλεξου το οποίο μπορείτε να το δείτε αν σαρώσετε το Qr qode.

Σχεδιασμός του κώδικα που μας έστειλαν οι μαθητές του Ε.Ε.Ε.ΕΚ Κατερίνης

Δημιουργία του συννεφόλεξου με λέξεις που μας έστειλαν οι μαθητές του Ε.Ε.Ε.ΕΚ Κατερίνης

Δημιουργία qr code με το συννεφόλεξο για να το προωθήσουμε στους φίλους μας

Ημέρα της συνάντησης