Αποκριάτικο πάρτυ στο Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Πειραιά την Παρασκευή, 24.02.2023

Την Παρασκευή, 24.02.2023 οι δύο τελευταίες ώρες αφιερώθηκαν στην τήρηση αποκριάτικων εθίμων. Μαθητές και εκπαιδευτικοί ντύθηκαν μασκαράδες, άκουσαν μουσική, χόρεψαν κι δοκίμασαν λιχουδιές που ετοιμάστηκαν με τη βοήθεια του εργαστήριου Μαγειρικής του σχολείου μας.

Η κοινωνικοποίηση, η αξία της φιλίας, η συμμετοχή στο χορό και στο παιχνίδι, σεβόμενοι τον διπλανό μας, η κατανόηση των εορτών και εθίμων που υπάρχουν στην κοινωνία μας βοηθούν τους μαθητές μας τόσο σε γνωστικό, όσο και σε συναισθηματικό και συμπεριφορικό επίπεδο και η συνεχής εφαρμογή συμπεριληπτικών πρακτικών συνεχή στόχο του σχολείου μας.

Από όλους εμάς, το Σύλλογο Διδασκόντων του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Πειραιά και το Διευθυντή Τζουβελέκη Παναγιώτη θερμές ευχές για καλή Αποκριά! Καλή Σαρακοστή με υγεία!