Χριστουγεννιάτικη επίσκεψη του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Πειραιά στο Υπουργείο Ναυτιλίας- Δημιουργίες μαθητών, εκπαιδευτικών και γονέων

Στις 14 και 15Δεκεμβρίου το Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Πειραιά παρουσίασε τις δημιουργίες των μαθητών, εκπαιδευτικών και γονέων του σχολείου στο φουαγιέ του Υπουργείου  Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής, συνεχίζοντας την πολύ όμορφη επικοινωνία των τελευταίων ετών.

Ο Υπουργός Ναυτιλίας, κ. Πλακιωτάκης, ο Υφυπουργός Ναυτιλίας, κ. Κατσαφάδος βρέθηκαν κοντά μας, μίλησαν με τους μαθητές μας και είδαν τις δημιουργίες τους. Οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να παρουσιάσουν τα έργα τους, να συνομιλήσουν με μέλη του Λιμενικού Σώματος, να κατανοήσουν το επάγγελμα τους και να εξερευνήσουν τους χώρους του Υπουργείου.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Πειραιά και ο Διευθυντής, κ. Τζουβελέκης Παναγιώτης θέλουν να ευχαριστήσουν θερμά τον Υπουργό, τους Υφυπουργούς, καθώς και όλα τα μέλη του Υπουργείου Ναυτιλίας για τη διαρκή έμπρακτη στήριξη και συνεργασία, μέσω της οποίας προσφέρονται χαμόγελα στους μαθητές μας.  Καλή χρονιά με υγεία!