Δημιουργία τοιχογραφίας στον προαύλιο χώρο  του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Πειραιά

Την Τετάρτη, 25.01.2023 ολοκληρώθηκε με επιτυχία τοιχογραφία στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας από τον καλλιτέχνη Δημήτρη Χαρίτο, τον οποίο ευχαριστούμε θερμά για την υπέροχη δημιουργία, η οποία ήδη χαρίζει χαμόγελα, ελπίδα και ώθηση για “να ανοίξουν τα φτερά τους” οι μαθητές μας. Το αποτέλεσμα ήταν προϊόν συνεργασίας και ιδέας της Διοίκησης του σχολείου, των εκπαιδευτικών καλλιτεχνικών σπουδών Γιαννακάκη, Σουγιουλτζή, Ακρίβου και του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Πειραιά.

Τέλος, θερμές ευχαριστίες από όλους στηνεταιρεία “Vernilac” για τη χορηγία των χρωμάτων. Δημιουργείται μια αυλή που συνεχώς ομορφαίνει και βοηθά με τον τρόπο της στη συναισθηματική ισορροπία των μαθητών μας και στη δημιουργία περαιτέρω κινήτρων μέσα από τη συνεργασία του σχολείου μας.