Δημιουργίες- κατασκευές του εργαστηρίου Ξυλουργικής για το σχολικό έτος 2022-2023

Οι μαθητές και εκπαιδευτικοί του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Πειραιά και τη φετινή χρονιά με πρωτότυπες ιδέες δημιουργούν ξύλινες κατασκευές. Δημιούργησαν μπερντέ καραγκιόζη και χειροποίητες φιγούρες. Συμμετείχαν στο χριστουγεννιάτικο παζάρι του σχολείου μας κατασκευάζοντας ξύλινα χριστουγεννιάτικα δεντράκια, καπελάκια και βαρκούλες. Παράλληλα, δημιούργησαν με μεγάλη χαρά ξύλινη κατασκευή για τον οδοντιατρικό σύλλογο Πειραιά, όπου αποτελούνταν από πλαίσιο και ξύλινη οδοντόβουρτσα. Τέλος, με μεράκι μαθητές και εκπαιδευτικοί ξεκίνησαν την προετοιμασία ξύλινων κατασκευών για τη συμμετοχή του τμήματος στο καλοκαιρινό παζάρι του σχολείου στις “Μέρες Θάλασσας”.