Πρόβες θεατρικού, χορωδίας, χορευτικού εν όψεις της θερινής γιορτής του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Πειραιά

Με μεγάλη χαρά και συμμετοχή σχεδόν του συνόλου της σχολικής μας κοινότητας γίνονται σε καθημερινή βάση πρόβες εν όψει της θερινής μας γιορτής που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 14.06.2023. Κοινωνική αλληλεπίδραση, μάθηση με πολλαπλούς τρόπους, μίμηση μέσα από μηνύματα για την ισότητα, το σεβασμό και την υπεράσπιση των δικαιωμάτων, το δημοκρατικό θεσμό, την προστασία του περιβάλλοντος, τη δημιουργία μιας κοινωνίας που θα λειτουργεί με σεβασμό και ευγένεια. Με πολλά τραγούδια και χορούς, με το “μαζί” να γίνεται καθημερινά πράξη και το σχολείο μας να μετατρέπεται σε μια γιορτή με πρόσωπα φωτεινά και χαμογελαστά. Συνεχίζουμε!