“ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ”

Συνέχεια των συμπεριληπτικών δράσεων στο σχολείο μας. Σήμερα μας επισκέφθηκαν μαθητές και εκπαιδευτικοί του ΓΕΛ ΚΑΜΙΝΙΩΝ σε προγραμματισμένη εκπαιδευτική δράση. Οι καθηγήτριες Φυσικής Αγωγής παρουσίασαν με επιτυχία παραολυμπιακά αθλήματα στους μαθητές και των δύο σχολείων και ακολούθησε χορευτικό δρώμενο με λαϊκά και ροκ μουσική.

Στην συνέχεια μαθητές και μαθήτριες του ΕΕΕΕΚ ΠΕΙΡΑΙΑ και του ΓΕΛ ΚΑΜΙΝΙΩΝ με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών τους έγραψαν σε πανό σύνθημα κατά της οπαδικής βίας. Την δράση συντόνισαν οι καθηγήτριες Φυσικής Αγωγής, η φυσικοθεραπεύτρια,και συνάδελφος ΕΒΠ .

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους εκπαιδευτικούς και στον αγαπημένο Νίκο Γιωργά, καθώς και στην διευθύντρια του ΓΕΛ (Πηνελόπη Κουφοπούλου).

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΕΕΕΕΚ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΨΟΓΗ ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΗΜΈΝΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΎΜΕ ΜΑΡΙΝΑ, ΗΛΙΑΝΝΑ, ΒΑΣΙΛΙΚΉ, ΜΑΡΙΑ, ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ,ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ,ΑΝΑΣΤΑΣΊΑ, ΒΑΓΓΕΛΗ, ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΊΧΑΝ.