«Φροντίζω την υγεία της καρδιάς μου»

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε και η 2η σημερινή δράση εξωστρέφειας και συμπερίληψης του σχολείου μας. Συγκεκριμένα η σημερινή ημέρα αποτέλεσε την αφορμή για την ανάπτυξη συνεργασίας και επικοινωνίας με το Ράλλειο Γυμνάσιο Θηλέων Πειραιά.

Με θέμα «Φροντίζω την υγεία της καρδιάς μου» μαθητές και μαθήτριες «σφράγισαν» τη συνεργασία τους. Ένωσαν κομμάτια από παζλ για να γίνουν μέλος μιας ομάδας και τα props έγιναν οι φωνές τους.

Μια μεγάλη ξύλινη καρδιά θα φιλοξενεί για πάντα μηνύματα που γράφτηκαν και τοποθετήθηκαν από όλους τους μαθητές και μαθήτριες.

Ευχαριστούμε από καρδιάς τη διεύθυνση του σχολείου, τις εκπαιδευτικούς και τις μαθήτριες από την Ομάδα Κοινωνικής Αλληλεγγύης για την ενεργό συμμετοχή, την φιλοξενία, τα υπέροχα δώρα καθώς και τα κεράσματα που μας προσέφεραν. Στον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να δείτε την προετοιμασία αλλά και την ολοκλήρωση της σημερινής δράσης.