Σχολική εορτή για την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 με τίτλο: ” ΣΕΛΙΔΕΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΓΡΑΜΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΗΡΩΕΣ “

Με ιδιαίτερη επιτυχία πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του ΕΕΕΕΚ ΠΕΙΡΑΙΑ η σχολική εορτή για την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 με τίτλο: ” ΣΕΛΙΔΕΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΓΡΑΜΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΗΡΩΕΣ “.

Μέσα από θεατρικά δρώμενα που αφορούσαν κορυφαίες στιγμές των ηρώων του 1821, πατριωτικά τραγούδια και χορούς των κλεφτών και αρματολών οι μαθητές/τριες του σχολείου, οι εκπαιδευτικοί και οι πολλοί παρευρισκόμενοι, γονείς και κηδεμόνες, τίμησαν τους ήρωες του 1821. Στην γιορτή που προσαρμόστηκε ώστε να περιλαμβάνει το μεγαλύτερο μέρος των μαθητών, συμμετείχαν πολλοί εκπαιδευτικοί.

ΘΕΑΤΡΙΚΑ ΔΡΩΜΕΝΑ: Σουλτάνη Μ., Κότσιφα Μ., Μάρκου Σ., Μαχαίρας Μ., Σουγιουλτζή Κ., Ξενίδου Π. ΧΟΡΩΔΙΑ – ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ : Σεστάκοβα Τ., Αντωνίου Ε., Πλακουτσής, Θεοδώνης Β. ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΎΝΟΛΟ: Χριστοπούλου Μ. Γκούμα Η. Τσούτση Β. Νικολακοπούλου Ε., Κάρλε Ε.)

Στην εκδήλωση, μεταξύ άλλων, παρευρέθηκε και χαιρέτησε ο αντιδήμαρχος προγραμματισμού και βιώσιμης ανάπτυξης του δήμου Πειραιά Δ.Καρύδης.