ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΟ Ε.Ε.Ε.ΕΚ. ΠΕΙΡΑΙΑ

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε, με αφορμή την παγκόσμια ημέρα αμεα, σήμερα στο ΕΕΕΕΚ ΠΕΙΡΑΙΆ πρόγραμμα συνεκπαίδευσης μεταξύ μαθητών/ τριών και εκπαιδευτικών του ΕΕΕΕΚ ΠΕΙΡΑΙΑ, του 8ου Γυμνασίου Πειραιά και του εκπαιδευτικού οργανισμού “Θεμιστοκλής “.Μέσα από κοινές δράσεις μουσικής, εικαστικών και αθλητισμού διαχέουμε το μήνυμα για μία κοινωνία πού είναι όλοι διαφορετικοί, όλοι ίσοι.

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα την μουσικό Α Καμινιώτη από το 1ο ειδικό δημοτικό Καλλιθέας, τον Κωνσταντίνο Καραούζα, παραολυμπιονίκη κολύμβησης, την Κ.Λασδα αλυταρχη παραολυμπιακών αγώνων και τον Γ. Τσουμπρη από το τζάμπολ Αγάπης για την συμμετοχή τους μαζί με τους εκπαιδευτικούς των σχολείων στην επιτυχία της εκδήλωσης.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ Ε.Ε.Ε.ΕΚ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΤΖΟΥΒΕΛΕΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ