Το Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Πειραιά στη Food Expo.

Σήμερα, το σχολείο μας επισκέφθηκε την έκθεση Food Expo στα Σπάτα.

Μαθητές και εκπαιδευτικοί είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με επιχειρηματίες από όλη την Ελλάδα, να έρθουν σε επαφή με υγιεινά προϊόντα του τόπου μας, να γευτούν μοναδικές γεύσεις και να δουν διαφορετικές ομάδες τροφών, τομείς παραγωγής σε ένα μοναδικό ταξίδι γνώσεων, μοιράζοντας στους επιχειρηματίες ποίημα που έχουμε δημιουργήσει κι αποτελεί ένα όμορφο ταξίδι γεύσεων πάνω στο χάρτη της Ελλάδας.

Πόσες γνώσεις, εμπειρίες κι όμορφες στιγμές αποκόμισαν σήμερα μικροί και μεγάλοι μέσω βιωματικής μάθησης και πολυαισθητηριακού περιβάλλοντος στο πλαίσιο υλοποίησης προγραμμάτων που συνδέονται με την υγιεινή διατροφή και τη διασύνδεση με την αγορά εργασίας.

Ευχαριστούμε όλες τις επιχειρήσεις για το χρόνο που διέθεσαν για να μας εξηγήσουν λεπτομερώς την παραγωγή των προϊόντων και φυσικά την έκθεση που μας φιλοξένησε ανοίγοντας με χαρά τις πόρτες της.