To αποκριάτικο πάρτι του ΕΕΕΕΚ ΠΕΙΡΑΙΑ

Σήμερα έγινε το αποκριάτικο πάρτι του ΕΕΕΕΚ ΠΕΙΡΑΙΑ.

Ένα μεγάλο πάρτι που τα είχε όλα. Τραγούδια και Παραδοσιακούς χορούς, γαϊτανάκι, αποκριάτικους χορούς και Τραγούδια από το1970,1980 και φυσικά υπέροχη μουσική για την οποία φρόντισαν οι dj Βαγγέλης και Παναγιώτης.

Οι εκπλήξεις δεν σταμάτησαν ούτε λεπτό. Μας επισκέφθηκε ο εμίρης για να μας χρηματοδοτήσει, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Έτσι καταλήξαμε στον πρόεδρο του τζαμπολ Αγάπης,κ.Τσουμπρη που ανέλαβε την εξασφάλιση αθλητικής εμφάνισης για την ομάδα μπάσκετ του σχολείου ,καθώς και την ανάληψη πρωτοβουλίας για την χορήγηση με μπλουζάκια όλων των μαθητών και εκπαιδευτικών του ΕΕΕΕΚ ΠΕΙΡΑΙΑ(θα επανέλθουμε πολύ συγκεκριμένα για αυτή την δράση).

Η αποκριάτικη γιορτή είχε ακόμα και συλλήψεις….ταραχοποιών….στοιχείων, αν και κάποιοι πιστοί στο καθήκον , που συνέχισαν να εργάζονται, φαίνεται ότι δεν συνετίσθηκαν από τον άγραφο νόμο και συνέχισαν την εργασία τους.

Πραγματικά περάσαμε όμορφα μικροί και μεγάλοι. ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΌΝΟΥ.