Παγκόσμια Ημέρα Ευαισθητοποίησης για τον Αυτισμό (ΜΕΡΟΣ Β)

Στα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας Ευαισθητοποίησης για τον Αυτισμό (2 Απριλίου), το Τζάμπολ Αγάπης διοργάνωσε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, Δράσεις ΣυνΕκπαίδευσης, Συμπερίληψης Ειδικής Καλαθοσφαιρικής Αγωγής.

Στη δράση έλαβαν μέρος το σχολείο μας καθώς και τα Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Αγίου Δημητρίου και Καλλιθέας. Οι “αντίπαλες” ομάδες αποτελούνταν από μαθητές του Λυκείου “ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ”, φοιτητές του Π.Α.Δ.Α. καθώς και Ολυμπιονίκες του Λιμενικού Σώματος.

Όλοι οι παρευρισκόμενοι βραβεύτηκαν για την προσπάθειά τους.

Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Τσουμπρή Γιάννη, εμπνευστή της Ειδικής Καλαθοσφαίρισης στην Ελλάδα, για την άψογη διοργάνωση και τη δωρεά των εκπληκτικών εμφανίσεων με τις οποίες παρουσιάστηκαν τα παιδιά μας. Στο αγωνιστικό τώρα μέρος το ΕΕΕΕΚ ΠΕΙΡΑΙΑ με τις κατάλληλες μεταγραφές μπόρεσε να σταθεί ισάξιο των αντιπάλων.