ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΙΔΗΣΗ! Για πρώτη φορά φωνές μαθητών μας θα μας συντροφεύσουν μέσα από την ηχογραφημένη ραδιοφωνική εκπομπή με θέμα «Το ρεμπέτικο τραγούδι του Πειραιά»

Για πρώτη φορά φωνές μαθητών μας θα μας συντροφεύσουν μέσα από την ηχογραφημένη ραδιοφωνική εκπομπή με θέμα «Το ρεμπέτικο τραγούδι του Πειραιά» η οποία θα μεταδοθεί στο European School Radio στις 14/04/2024 ημέρα Κυριακή και ώρα 21:00-21:30.

Η ραδιοφωνική εκπομπή έχει δημιουργηθεί στα πλαίσια της συμμετοχής μας στο Εθνικό Δίκτυο Πολιτιστικής Εκπαίδευσης «Έλα να σου μιλήσω για το τόπο μου» με εργασία «Οι τέχνες συνεργάζονται για ένα οδοιπορικό στην ιστορία του Πειραιά».

Ευχαριστούμε τους συναδέλφους που συνέβαλλαν για την επιτυχή ολοκλήρωση την εκπομπής.

Συντονίστε τους “ραδιοφωνικούς σας δέκτες”στο European School Radio ή σκανάρετε το Qr Qode της αφίσας για να ακούσετε την εκπομπή !